Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Таємна сила слова (твір-роздум)

Люди — розумні створіння, і наша „розумність” найяскравіше проявляється у слові. Людська свідомість постійно продукує слова, які ми промовляємо вголос або про себе. Якщо людині ні з ким говорити, то вона говоритиме сама із собою.

Слова і думки нероздільні, а тому те, як і що ми говоримо, свідчить про наш інтелект.

Слово має велику силу, і ми чуємо його не лише вухами, а й душею, а тому гриба бути дуже уважним до нього. Учені довели, що молекули води змінюють свою структуру від того, які слова промовляються чи яка музика звучить поряд.

На слова „дякую”, „будь ласка”, „вибачте” молекули води утворюють правильний шестигранник, під час молитви „Отче наш” шестигранник доповнюється дотиковими елементами правильної форми. Коли ж звучать лайливі слова чи хард-рок, то молекули набувають вигляду якоїсь маси без форми і структури. Оскільки організм людини на 80 % складається з води, її молекули теж утворюють відповідні форми, а від цього залежить функціонування як окремих органів і систем, так і всього організму.

Якось відомий український співак і шоу-мен Антін Мухарський на концерті, аг він виконував пісні з лайками, сказав: „З хамом треба говорити хамською мовою, адже тільки її він і розуміє”. А поряд зі сценою сиділи його старенькі батьки, які на камеру сказали, що у всьому підтримують свого сина. Але їхні обличчя говорили про інше: їм було ніяково й соромно. І якщо з екранів телевізора, зі сцени, з уст відомих людей ми чуємо сороміцькі слова, то що вже говорити про моїх ровесників. Вони не лаються такими словами, а спілкуються ними.

Якось учителька мови сказала на уроці, що ще два-три десятиліття тому більшість українців не вживали лайливу лексику, а того, хто дозволяв це собі, у суспільстві не поважали. Наші предки знали, що будь-яке слово має енергетичну силу. Людина, яка промовляє лайливі слова, порушує енергетичний баланс не тільки свого тіла, а й тіла того, на кого вони спрямовані.

На мою думку, культурна, розумна людина ніколи не говоритиме мовою хамів і не послуговуватиметься матюками, адже її словниковий запас дозволить довести свою думку за допомогою нормативної лексики. Я впевнений, що той, хто вживає лайливі слова, має низький інтелектуальний розвиток і не знає таємної гили слова.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.