Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Що таке друг? Це обраний нами родич (К. Гельвецій) (твір-роздум)

Східна мудрість говорить: „Самотня людина — це людина, яка в старості не має опори — своїх дітей, але вдвічі самотніший той, хто не має друзів”.

Я впевнений, що одна з найбільших цінностей у світі — це дружба. Вона дає полині крила, допомагає їй стати сильнішою і благороднішою, багатшою душею і серцем. Друг — це людина, яка не рідна по крові, але рідна по духу. Мати друга не менш важливо, ніж батьків, рідних, кохану. Якщо в людини немає друзів, то не варто звинувачувати когось у цьому. Необхідно подумати, чи був ти сам комусь другом, чи допоміг у біді, чи порадів успіхам?

Кожному з нас важливо мати друга, але друга справжнього. Що ж таке справжня дружба?

У нашому класі є двоє дівчат, які з першого класу сиділи за однією партою, по черзі носили підручники в школу, разом робили уроки, ходили в кіно і на дискотеки. Вони часто говорили про свою дружбу, про готовність прийти на допомогу одна одній. Жодна з подруг ніколи не забувала поздоровити другу зі святом,ізднем народження, з обновкою чи хорошою оцінкою. Одного разу одна з дівчат затіяла сварку з однокласниками, і подруга повністю підтримала її. Здавалося, що ця дружба витримає все, але вона розпалася, коли в сім’ю однієї з подруг прийшло нещастя: тяжко захворіла мама. Дівчина повинна була поратися по господарству, піклуватися про матір, доглядати молодшого братика. Якось вона попросила подругу купити продукти, але та послалася на зайнятість і відмовила. А в комі однокласниць жалілася, що подруга не приділяє їй уваги, не допомагає з уроками, не ходить з нею в кіно, а натомість просить то продукти купити, то братика забрати із садочка.

Така ось історія про дружбу, яку і діти, і батьки, і вчителі вважали справжньою. А виявилося, що ця дружба грунтувалася лише на тому, що дівчатка багато років жили поруч, сиділи за однією партою, читали ті самі книжки. Як виявилося, цього недостатньо для справжньої дружби. Дівчатка були не друзями, а приятельками, між якими не було зацікавленості долею подруги. Стосунки моїх однокласниць підтвердили слова Демокрита: „У щасті легко знайти друга, а в нещасті — дуже важко”.

Для себе я зробив висновок, що друг — це не той, з ким можна піти в кіно, ми ганці, поїхати на природу, пограти в теніс чи футбол, поговорити про наболіле. Справжній друг — це людина, яка заради мене кине все і прийде на допомогу, яка завжди зрозуміє мене, завжди скаже про мене добре слово, друг — це людина, заради якої я все кину і прийду на допомогу, яку завжди зрозумію, з якою поділюся останнім.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.