Всі публікації щодо:
Фольклор

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Неопалима купина - символ єдності українського народу (легенда „Неопалима купина”

Колись давно від своєї старенької бабусі я почула приказку: „За народ стоїть увесь наш род”, „Бабцю, що це значить?” — запитала я. „А от підростеш, — промовила бабуся, — усе сама і зрозумієш”.

І от сьогодні, прочитавши український міф „Неопалима купина”, я, нарешті, зрозуміла, що мала на увазі моя бабуся.

Вирішивши захопити місто Дорогобут, два королі, польський та угорський, запропонували мешканцям міста здатися. „Тоді і місто ваше залишиться не пошкодженим”, — пообіцяли завойовники. У відповідь мешканці міста принесли неопалиму купину — рослину, яка і після підпалу залишається у першородній красі.

Саме таку відповідь отримали королі: „Нас не візьмеш навіть погрозами та вогнем. Якщо помирати, то усім разом, з гордо піднятою головою”.

Зрозуміли королі, що такий сміливий і сильний народ знищити неможливо, та й відступилися від цього міста. А сила народу була в єдності та згуртованості, яка висловлена у мудрій думці мешканців цього незламного міста. Громадяни порівняли народну єдність з силою дивної рослини — неопалимої купини.

Так і наш український народ був завжди разом у боротьбі за свободу та вимріяну незалежність.

Але зараз, на мою думку, нам дуже не вистачає духовного та душевного піднесення.

Я мрію якнайшвидше вирости, щоб довести усьому світові, що й досі народ у нашій державі так само стійкий, як і колись, у стародавні часи, у часи неопалимої купини.
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.