Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Коцюбинський Михайло
Мегазбірка найкращих учнівських творів
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - М. КОЦЮБИНСЬКИЙ - УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ
1. Які суспільно-політичні обставини були в країні на час написання новели „Intermezzo” ?
Новела була написана 1908 року, коли письменник жив у Чернігові. Ще були свіжі спогади про події революції 1905—1907 pp. Частина інтелігенції зневірилася в подальшій боротьбі. Серед неї посилилися ідейні хитання. У суспільстві запанував настрій апатії, втоми.
2.Твір має автобіографічний характер. Чому?
Епізод, що ліг в основу новели „Intermezzo”, дійсно мав місце в житті М. Коцюбинського. Вкрай виснажений службою, громадською роботою, знесилений хворобою, письменник мріяв про відпустку, тому звертається до знайомих і друзів із проханням прийняти його на літній відпочинок.
3.Що стало причиною неврівноваженого емоційного стану персонажа новели „Intermezzo” і самого автора?
4.Який епізод свідчить не просто про втому, а справжній стрес?
Він збайдужів до людей: звістку про повішаних заїдає стиглою сливою. А дізнавшись про страту людей, лише ліниво позіхнув.
5.Що здивувало героя в перші хвилини приїзду в село ?
Абсолютна тиша, коли він почув навіть калатання власного серця.
6.Яка подія дала можливість героєві зрозуміти, що він ще не може говорити про власне абсолютне зцілення ?
Одного дня серед нив ліричний герой милувався стиглим колоссям, насолоджувався співом жайворонка, купався в сонячному промінні. І раптом побачив тінь на землі. Невже людина знайшла його і тут? Переконавшись, що це лише тінь під хмарини, ліричний герой з полегкістю зітхнув. І знову дні потекли серед степу.
7.Коли герой зрозумів, що у нього достатньо сил, щоб знову повернутися до людей? Переконливим доказом цього може бути епізод зустрічі з селянином, який і кульмінаційним у творі. Коли вони зустрілися, то деякий час стояли мовчки і тільки дивилися один на Одного. У цю мить ліричний герой зважує, чи вже настав час повернутися до людей. Спочатку йому самому не віриться, що до нього знову повернулася здатність сприймати людське горе. Не зовсім віриться і нам. Але слова: „Говори, говори...” розвіюють будь-які сумніви.
8. З якою метою письменник на початку твору виділяє підзаголовок „Дійові особи”, як у драмі, і перелічує їх? Якого значення він їм надає?
Образна система твору передає перебіг складного психологічного процесу, який відбувається в душі головного героя. За допомогою цих образів автор відтворює не стільки події, скільки складну душевну боротьбу.
9. Назвіть риси імпресіонізму в новелі.
Дія твору відбувається в душі ліричного героя. Дійові особи — це не люди, її символи суперечливих почуттів, між якими точиться боротьба в душі героя. Використання прийому зображення переходу ліричного героя від стадії крайнього виснаження, майже стресу, до повного одужання.
10.Які образи-символи використовує автор у творі?