Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Довженко Олександр

Мегазбірка найкращих учнівських творів

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - О. ДОВЖЕНКО 1940-1950 РОКІВ

1.Як О. Довженко потрапив у кінематограф?

У Харкові О. Довженко співпрацював із кіноорганізацією ВУФКУ. Він написав сценарій для дитячого фільму „Вася-реформатор” і надіслав його на адресу Одеської кіностудії, а невдовзі отримав схвальний відгук і пропозицію працювати режисером. У 1926 році він переїхав до Одеси і поринув у режисерську роботу.

2.Який фільм О. Довженка після виходу на екрани став сенсацією ?

„Звенигора” (1928 p.). Фантастично-символічний і реальний плани дії, химерно переплітаючись навколо наскрізного героя — шукача скарбу діда Невмирущого, що живе вже друге тисячоліття, відтворювали біографію України, підводили до висновку про надзвичайність її історичного шляху.

Фахівці досі дивуються, як Довженкові вдалося на 1799-и метрах кіноплівки вмістити мало не всю тисячолітню історію України, яку розповідає своїм онукам, Павлові і Тимошеві, символічний дідуган Невмирущий як романтичну легенду про пошуки скарбу. Це був перший справді національний кіновитвір, яким закладено основи українського кіномистецтва. Так почалася українська епоха в світовому кіно.

3.Як офіційна критика зустріла вихід картини „Арсенал” ?

4.Який фільм О. Довженка став шедевром світового кіно?

„Земля”. 1958 року на всесвітній виставці кіномистецтва у Брюсселі найповажніші кінокритики і кінознавці з двадцяти країн до переліку дванадцяти найкращих фільмів світового, кіно внесли і Довженкову „Землю”.

5.Як сприйняли „Землю” на Батьківщині поета? Як на це відреагував О. Довженко?

Дуже швидко одна за одною в пресі стали з’являтися погромні статті. Наприклад, „Известия” опублікували фейлетон Дем’яна Бедного, в якому той „Землю” назвав „куркульською кінокартиною”.

Це був удар, який приголомшив геніального кінорежисера: всього за декілька днів він постарів і посивів. „Я хотів був умерти”, — визнає Довженко.

Після нечуваного успіху, вже за дев’ять днів після перегляду в Києві та Москві, фільм було заборонено. Можливо, це єдиний в історії світового кіно тріумф за своєю короткочасністю. За те його режисера розпинатимуть ще не раз — і ходіння по муках триватимуть аж до самої смерті.

6.Як називалася перша звукова стрічка митця? Як склалася її доля? Як склаласядоля режисера ?

У 1932 році, до 15-ї річниці Жовтневої революції, О. Довженко ставить свою першу звукову стрічку — фільм „Іван”. Фільм зазнає численних несправедливих нападок, його знімають з екрана, а Довженка звільняють з роботи. В умовах парт-свавілля він не міг ні писати, ні знімати. І коли йому „порадили” покинути Київ і оселитися у Москві, він у момент втрати душевної рівноваги погодився на це, ще не відаючи, що розлука з Україною — вже назавжди.

7.Яку стрічку О. Довженка у 1941 році було відзначено Державною премією СРСР?

8. Як називається останній фільм О. Довженка, який йому не судилося зняти?

У листопаді 1956 року розпочалися зйомки фільму „Поема про море”, а 25 листопада 1956 року Олександр Петрович Довженко раптово помер. Цю кіноповість у 1958 році екранізувала Ю. Солнцева, 1959 року фільм здобув Ленінську премію.