Всі публікації щодо:
Фольклор

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Чарівний світ казки „Ох”

Мало знайдеться людей, які б не любили пригоди, чарівні перетворення, фантастичних персонажів та незвичайні місця, де відбуваються події. Затамувавши подих, ми слідкуємо за боротьбою добрих і злих сил. Тому улюбленим жанром дітей і навіть багатьох дорослих є казка. Для чарівних казок характерною є наявність нереального, фантастичного у характерах героїв, їхній мові, зовнішності та вчинках. Тобто того, що дійсно привертає увагу, захоплює.

Однією з найцікавіших, на мій погляд, є народна казка „Ох”. Ох — це лісовий цар, недобра істота. Саме до нього потрапляє на службу ледачий селянський син, який двадцять років просидів на печі, пересипаючи просо й не маючи ніякого бажання працювати. Батьки не знали вже, що з ним і робити, тому й вирішили найняти кудись на службу. Та він утік і від шевця, й від кравця, й від коваля. Тоді батьки вирішили найняти його в інше царство, щоб не втік. Так і потрапив ледар до Оха. Цей злотворець тричі спалює юнака, таким чином виганяючи з нього лінь, а потім навчає його багатьом премудростям і наділяє чарівною силою. Коли ж батько приходить по сина, то Ох робить усе, щоб не віддати того. Можливо, так би й залишився хлопець назавжди в Оха, якби не зустрів чоловік діда, всього білого, як молоко. Він і підказав, як сина визволити.

Дорогою додому хлопець намагається допомогти батькові вийти з матеріальної скрути, перетворюючись то на хорта, то на сокола, то на коня, продавши яких, батько отримує хороші гроші. Тільки за останнього перетворення жадібність батька взяла гору над здоровим глуздом, і він порушує наказ сина продати коня без недоуздка. Так хлопець знову потрапляє в руки Оха, але тепер уже він може позмагатися в умінні з учителем. Юнак переміг Оха своїми містичними здібностями. Він перетворювався то на коня, то на окуня, то на гранатовий перстень, який знайшла не хто-небудь, а сама царівна, що закохалася в парубка і стала його дружиною. І ми віримо, що житимуть вони довго й щасливо.

Так, в основі казки лежить вигадка, але присутня в ній і життєва правда. Казка розкриває перед нами чарівний світ пригод, у яких ми беремо участь разом із героями, радіємо й сумуємо разом з ними. Хоча й знаємо, що закінчиться все добре. Як у казці.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.