Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Загребельний Павло

Мегазбірка найкращих учнівських творів

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - П. ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ

1.Який історичний документ лежав в основі твердження письменника про те, що собор збудовано Ярославом Мудрим ?

Письменник відштовхувався від запису в літописі Нестора „Повісті минулих літ” про збудування собору Ярославом: „Заложи Ярославь город великий Киев, у него же града врата суть златая, заложи же церковь святыя Софья...”.

2.Хто насправді, на думку письменника, звершує життєвий і творчий подвиг, будуючи собор?

Слава створення славнозвісного архітектурного шедевру належить не Ярославу (тут Загребельний погоджується з Брехтом: „Хто звів семибрамні Фіви? В книгах стоять імена королів. А хіба королі лупали скелі й тягали каміння?,.”), а нашому далекому предку-слов’янину, представнику свого народу.

3.Що вам відомо про Софію Київську?

4.Історичною пам'яткою чого виступає у творі собор ?

5.Визначте провідну думку твору.

„Справжня історія — це історія творення, а не руйнування”.

6.Яке символічне значення має образ собору?

Софія як художній символ і як реальна історична пам’ятка, сконцентрувала в собі весь волелюбний, сильний дух народу, його невмирущість та нескореність. Собор — символ незламності духу народного, незнищенності його історії, великої слов’янської культури, символ духовного надбання українського народу, зразок прекрасного давнього мистецтва русичів, що включало в себе тисячолітню історію наших предків. Ця велична споруда не нагадувала візантійських церков, звідки прийшло на Русь християнство, бо не було в ній простоти й суворості, а було „щось буйно-рожеве, приховано-поганське”, як у тих дерев’яних язичницьких святинях, що їх у той час палили й нищили по всій Русі. „Він (собор) був барвистий, як душа й уява народу, що створив його”, — пише П. Загребельний.

7.Як сам автор висловлювався про зв’язок поколінь у романі?

Коментуючи свій роман „Диво”, П. Загребельний у літературно-критичній статті „Спроба автокоментаря” зазначав: „Хотілося показати нерозривність часів, показати, що великий культурний спадок, полишений нам історією, існує не самодостатньо, а входить у наше життя щоденне, впливає на смаки наші й почування, формує в нас відчуття краси й величі, ми ж платимо своїм далеким предкам тим, що ставимося до їхнього спадку з належною шанобою, оберігаємо й захищаємо його”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.