Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Людино, людино, людино! Збери себе всю у собі воєдино(Л. Костенко)

Слово справжнього митця глибоко западає у душу. „Людино, людино, людино! Збери себе всю у собі воєдино”, — написала поетеса Ліна Костенко. Цей рядок начебто узагальнює звернення митців другої половини XX століття до світової спільноти: „Люди, збережіть в собі людяність!”

Я вважаю, що головною ознакою літератури другої половини XX століття став гуманізм.

По-перше, література про Другу світову війну показала, наскільки жорстоким може бути людство, і водночас дала приклад людяності.

По-друге, процес втрати людством духовності, знецінення особистості змусив багатьох авторів спробувати врятувати світ силою художнього слова.

Наприклад, роман А. Камю „Чума” показав небезпеку фашизму і навів приклади жертовного служіння людству лікаря Ріє, журналіста Раймона Рамбера, дрібного службовця Жозефа Грана та інших. У творі показана і небезпека позиції невтручання в події, відмови від боротьби.

Прикладом боротьби письменників за духовність та цінність кожної особистості можуть стати такі твори другої половини XX століття, як роман Г. Белля „Більярд о пів на десяту”, драма Е. Йонеску „Носороги”, повість Е. Хемінгуея „Старий і море”, яка особисто для мене стала порадою у тому, як ставитися до життєвих труднощів.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.