Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Одне із чудес Слобожанщини

Є у селищі Шарівка неподалік від Харкова величний білокам’яний палац. Я сама там побувала вперше і відкрила для себе справжню казку. Останній власник Шарівського палацу — цукрозаводчик Кеніг. Він добудовував його, створював паркову зону. Палац добре зберігся до наших днів, навіть внутрішня оздоба, настінні розписи, кахлі старого каміна. Про палац і його власників розповідають багато легенд. Та головне — його атмосфера. Коли опиняєшся за ажурною решіткою воріт, поринаєш у справжню казку. На думку спадає Попелюшка з її каретою і золотими черевичками. Здається, ось зараз зазвучить вальс, і палац оживе, закружляють у танку його казкові мешканці.

Або інша казка — про сплячу красуню. Про ту, котра, вколовши палець веретеном, заснула на двісті років, а разом із нею заснув і увесь замок. Заснули квіти, завмер вогонь у каміні, затихли птахи на вітах рідкісних дерев. Ота застиглість кам’яних архітектурних форм просто вражає, як вражає тиша і усамітненість палацу від усього світу. Здається, що він продовжує жити далеким минулим. У будиночку сторожа порожньо. На гострій верхівці лускатого даху завмер флюгер- півник. Трохи далі — чітка симетрія палацу в англійському стилі неоготики, популярного наприкінці XIX століття. Архітектура приголомшує: в центрі палацу дві білі вежі, по обидва боки — широко розкинулися крила великої будівлі. Серед квітів — чаша фонтану. Щоправда замість води — купа жовтого листя. А далі розкинувся чарівний ландшафт парку з терасами і сходами, мостами і алеями.

У цій казковій тиші повільно піднялася на пагорб, до „променаду” — чотирьох липових алей. А на шляху сходження намилувалася краєвидом парку, який розкинувся на 70 гектарах. Навкруги було тихо і безлюдно. Я повністю поринула у казку і весь час чекала дива. Враження — незабутнє. Це — моя Слобожанщина, моя Україна. Як добре, що є такі місця, куди потрапляєш наче у казку і куди хочеться повертатися знову і знову.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.