Мегазбірка найкращих учнівських творів

Молитва до мови - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Мово наша, Пресвята Богородице і Покровителько народу українського, дай мудрості і терпіння плекати тебе і берегти як зіницю ока. Адже будеш ти процвітати, житимемо і ми всі однією великою нацією. Навчи нас поважати і шанувати тебе, як шанували рідну мову материнську твої видатні сини і доньки.

Український письменник Панас Мирний найбільш повно і водночас лаконічно охарактеризував значення мови для кожного громадянина: „Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”.

Мово наша! Велична, заступнице вікових традицій, звичаїв і народної творчості. Це ж ти, наша Берегине, стоїш на сторожі національного Храму, не впускаючи туди злого духа виродження. Це ж ти дзвінкоголосим птахом дивуєш світ перлинами і самоцвітами зі своєї вікової скарбниці.

Мово наша, цілителько зболених душ і зранених тіл! Скількох людей ти врятувала від смерті й зневіри словом матері чи призабутою колисковою, скільком людям подарувала крила і допомогла стати на них, здійнятись в небо.

Мово наша, Матінко наша скорботна, прости дітей своїх нерозумних за те, що забувають тебе часом, за те, що не поспішають прозріти, адже рано чи пізно всі твої сини і доньки прийдуть до тебе, як приходить людина до Бога, коли настає час мудрості і прозріння, як приходить спрагла людина до чистого джерела. Бо це потрібно нам, українцям, щоб не вважати себе меншовартими.

Не полишай нас, рідна мово, розквітай і далі, буяй калиновим цвітом, світися всіма кольорами веселки.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.