Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Людина - це всього лише вузол стосунків. І тільки стосунки важливі для людини (Екзюпері) (твір-роздум)

В усі часи людство найбільше хвилювало питання: що таке людина? У чому виявляється людська сутність? Вона передусім у творчості. Людина тим і відрізняється від тваринного світу, що здатна сама будувати своє життя і передбачати майбутнє, має волю і совість. Протягом усього життя ми творимо в собі Людину.

В ідеалі кожен із нас міг би стати творцем, але ж так не буває. Хтось звинувачує батьків і вчителів, що не розгледіли талантів, хтось — життєві обставини, хтось — оточення.

Проблема „іншого” виникає перед нами ще в ранньому дитинстві, коли батьки навчають нас жити по-людськи, стають посередниками між нами і світом. Малюк стає людиною лише тому, що між ним і світом стоїть інша людина, і тільки спілкування робить нас людьми.

Відомі випадки, коли дитину вигодовували тварини. Потрапивши до людей, така дитина вже ніколи не набуде всіх людських якостей.

В „іншому” ми бачимо себе. І навіть за його відсутності здатні критично оцінити і змінити свої дії. Душа людини — це простір, заселений іншими людьми. У цьому просторі оживають час, минуле і майбутнє. Хто ж вони, ті „інші”, що оселилися в моїй душі? Це і мама з татом, це і великий Кобзар, і тисячі знайомих і незнайомих людей, які прямо чи опосередковано (через книги, картини, фільми, вистави) ведуть зі мною діалог.

Звичайно, може трапитися, що в моєму житті зустрінеться людина ница, недостойна. Але в такій ситуації необхідно знайти в собі сили, щоб не крутитися в її орбіті, щоб один раз і назавжди розпрощатися з нею. Це іноді буває нелегко, спричиняє дискомфорт, але треба наважитися на такий крок, щоб перервати спілкування з тим, хто „зайвий” у моєму житті.

Ми маємо знати, що самі відповідаємо за себе, що головне для нас — це стосунки з людьми, які допоможуть зберегти і наповнити душу добром, радістю, щастям, позитивним мисленням, любов’ю до всього живого і повагою до власного „я”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.