Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Геніальність - це дев’яносто дев’ять відсотків наполегливості і лише один відсоток таланту (І. Кант)

Пересічні люди впевнені, що генії народжуються дуже рідко, лише один на сто років. Але вчені доводять, що геніальних від природи людей живе дуже багато, тільки ні вони самі, ні ті, хто їх оточує, не здогадуються про це. То що ж таке геніальність?

Я погоджуюся із словами І. Канта про те, що геніальність — це, перш за все, наполеглива щоденна праця. Тільки вона може по-справжньому розкрити природні здібності людини.

Цього року в ліцеї, де я навчаюся, психолог проводила тестування розумових здібностей учнів. Виявилося, що найвищим інтелектом наділена восьмикласниця, яка ледь, справляється зі шкільною програмою. Що ж заважає дівчинці стати найкращою ученицею? Відповідь одна — несосвітенна дурість і лінь. Вона погано поводить себе на уроках, не виконує домашні завдання. Дівчинка не вміє зосередитися, не хоче працювати над собою — ось тому й має чи не найнижчі бали з усіх предметів у школі.

Талановита людина має відчувати свою відповідальність за здібності, що їх отримала з Божої волі. Цей дарунок можна занапастити, а можна й розкинути, підняти до небачених висот. Тільки для цього треба багато працювати над собою.

Відомо, що геніальний Моцарт годинами просиджував за інструментом; Лев Толстой десятки разів переписував, правив свої твори, щоб досягти абсолютної точності і влучності слова; довгі роки Максим Тадейович Рильський працював над перекладом „Євгенія Онєгіна” Олександра Пушкіна; Тарас Шевченко не раз повертався до своїх картин, протягом довгого часу працював над удосконаленням мистецтва офорту; фізик-експериментатор Микола Тесла тижнями не виходив з лабораторії. Згадаймо образ Ярослава Мудрого з однойменної драматичної поеми Івана Кочерги. Щоб розбудувати державу, Ярослав першу половину свого князювання не вилазив із сідла, а другу половину будував храми, відкривав школи, опікувався культурою, збирав бібліотеку. Невтомна праця, великі досягнення — ось ознака геніальності Ярослава Мудрого.

Отже, щоб достойно реалізувати всі свої розумові здібності, необхідно наполегливо працювати. Людина, спираючись на те, що дала їй природа, у процесі навчання, праці, власної творчості постійно розвиває, збагачує свій інтелект. Щоб відкрити в собі здібності, розвинутися, дорівнятися до геніїв, є тільки один шлях, один універсальний засіб — наполеглива праця над собою.