Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Час тиші (твір-розповідь)

Літо — найкраща пора року. По-перше, настали канікули. По-друге, можна купатися в теплій річці, рибалити, збирати гриби і ягоди.

Якось на початку літа ми з хлопцями пішли в ліс. Там ми наввипередки бігали між деревами, ховалися в гілках розлогого дуба, качалися у високій траві на галявині, вирізали з ліщини гнучкі довгі вудлища. Галас, крик, сміх розносилися лісом. Ми не стримували своєї радості, адже попереду канікули, і на нас чекає ще багато розваг. Ми так захопилися, що не одразу помітили якогось чоловіка. Деякий час він мовчки спостерігав за нами, а потім звелів зібратися всім на галявині.

—Хлопці, який зараз місяць? — тихо спитав незнайомець.

—Червень закінчується, скоро липень — середина літа, — відповіли ми.

—Це добре, хлопці, що вам весело, але ліс — це не пустеля, тут треба вміти правильно поводитися. Сідайте на траву і уважно мене послухайте.

Чоловік розповів, що в лісі він не гуляє, а працює лісником, стежить за порядком. Від нього ми дізналися, що саме в червні птахи висиджують своїх пташенят, а звірі вигодовують дитинчат. У цей час не можна їх полохати, адже налякані птахи можуть назавжди залишити свої гнізда. Червень — це час тиші в лісі. Люди мають знати, що саме в цей час прийшли в будинок, де народжується життя.

Лісник розповів нам багато цікавого про пташок і звірят, які живуть у нашому лісі, про користь, яку вони приносять людям. Хлопці його уважно слухали і вже не галасували в лісі ні в липні, ні в серпні. Ми зрозуміли, що всі гаї наповнені життям, яке не можна полохати.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.