Всі публікації щодо:
Бічуя Ніна

Зразки творчих робіт з української літератури 8 клас - 2017 рік

Образи головних героїв повісті Ніни Бічуї Шпага Славка Беркути

Хоча в назву повісті Ніни Бічуї винесене ім’я одного героя, головних героїв у творі четверо — Славко Беркута, Юлько Ващук, Лілі Теслюк і Стефко Вус. Усі вони підлітки, які шукають свій шлях у житті. Кожен має як добрі, так і погані риси характеру, але якщо дехто із друзів намагається боротися із своїми вадами, то іншим це буває важко зробити.

Відмінник Юлько Ващук пихатий, егоїстичний, переконаний у своїй винятковості. Батьки намагаються дати йому добре, на їхню думку, виховання, яке полягає в прищепленні гарних манер та лицемірства. Хлопець має неабиякий хист до малювання, але цього мовби ніхто не помічає, батьки змушують його займатися музикою. Юлько звик до того, що всі зважають на його думку, він найкращий, найрозумніший учень класу. Тому перші життєві негаразди сильно „ламають“ хлопця. Особливо боляче вразив Юлька вчинок батька: виявилося, що написана ним книга — украдена робота іншого автора. Напевно, саме розчарування, відчай, розгубленість, відсутність теплих родинних відносин, сором за батьків вчинок спонукають Юлька до конфлікту із Славком Беркутою.

Лілі Теслюк — артистична, розумна дівчина, яка має безліч інтересів. Вона танцює в балетній студії, грає в шкільному театрі, досконало володіє англійською мовою. Але не вихваляється своїми успіхами, добре ставиться до однокласників. Коли одного разу, захопившись на ковзанці, дівчинка забула про заняття гуртка англійської, який сама ж і організувала, то потім щиро розкаялася. А дізнавшись про мрію однокласниці зіграти Попелюшку в шкільному спектаклі, Лілі в день вистави прикинулася хворою, таким чином „подарувавши“ їй свою роль. Дівчинка відстоює справедливість, підтримує Славка, коли він потрапив у халепу. Власне, це завдяки їй усі повірили в те, що Беркуту не затримувала міліція.

Сусід Юлька Стефко Вус раніше жив у селі з бабусею й був щасливим, а коли вона померла, „здавалося, цілий світ пішов у переверти“. Його з сестричкою Насткою забрав у свою занедбану міську квартиру батько-п’яниця, який гримав на дітей, не піклувався про них. Тому не дивно, що Стефко став часто тинятися вулицями, напівголодний, погано вдягнений, курив цигарки, не відвідував заняття, через що навіть залишився на другий рік. Незважаючи на все це, він не здатний на підлість. Хлопець відкидає Юлькову пропозицію побити Славка. Стефко зберіг у собі здатність до співчуття, він піклується про поранену сороку. В оселі вчительки Надії Григорівни, яка згодилася вилікувати пташку, хлопець відчув душевне тепло, якого йому так бракувало. Отже, я вважаю, що в майбутньому Стефко не стане пропащою людиною.

Найбільше серед персонажів повісті мені сподобався Ярослав Беркута. Восьмирічним він переміг тяжку хворобу, самостійно тренуючи м’язи ніг. Хлопець захоплюється спелеологією, а також фехтуванням. Славко Беркута не ідеальний герой, а звичайний підліток, не позбавлений недоліків. Іноді він виявляє нерозважливість, лінується, за що картає себе. Славко великодушний і вірний у дружбі. Він прагне долати свої недоліки, гартує характер, формує справді лицарську гідність, адже тренер Андрій Степанович навчає свого вихованця: „Нечистими руками шпагу не втримаєш“.

Мені дуже сподобалася повість письменниці Ніни Бічуї. Прочитавши твір, де герої проходять випробування на міцність характеру в критичній ситуації, укотре усвідомлюєш, що життя — це вічна боротьбі добра і зла, честі і підлості, любові й байдужості, вірності та зради. І в цій боротьбі слід загартовувати себе, аби не схибити, а витримати, допомогти слабшому, не зрадити друга, зберегти честь!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.