Всі публікації щодо письменника:
Розвиток мовлення

Українська мова та література - шкільні твори 2018 рік

Як я розумію слово воля? Твір-роздум - Творча робота з української мови

Часто задумуюсь над поняттям „воля” й „неволя”. Це слова одного кореня, але вони такі протилежні за значенням!

Воля — це те слово, яке допомагає скидати кайдани із невільницьких рук, розковує душу, дозволяє думці літати вільно й незалежно. Але не треба сплутувати слово „воля” із вседозволеністю. Воля — це свобода в межах людяного, розумного, безкорисливого. Воля — це служіння справедливості, гідності без принижень, цькувань, без рабської залежності.

Я на високий вівтар святості піднімаю це слово. Адже воно ще з сивої давнини було таке дороге нашим пращурам, які вічно перебували в рабстві, в залежності. Томилися в турецьких тюрмах, зрошували на полях панську землю, не мали права навчатися своєю рідною мовою, змушені були коритися різним магнатам, поневолювачам.

І тому, я вважаю, нашим людям в сучасній незалежній Україні таке чуже слово „неволя”. Чуже воно й мені. Адже не хочеться бути під чиїмось диким арканом, чути навколо чужинську мову, коритися чужим звичаям, немудрим законам. Совість в мені нуртує, воля — це пісня переможна, це розрада душі, це рай у людській долі...На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.