Всі публікації щодо:
Васильченко Степан

Учнівські твори з української літератури

Пробудження таланту (за повістю С. Васильченка „У бур’янах”)

Як народжується талановитий письменник? Чому його світобачення відрізняється від світосприйняття пересічної людини? На ці питання можна знайти відповідь в уривках з повісті С Васильченка „У бур’янах”, де художньо змальовано дитинство видатного українського поета Т.Г. Шевченка. Характер свого героя, його духовний світ повістяр подає в розвитку.

Малий Тарас ріс надзвичайно допитливим. Його цікавило, звідки сходить сонце, де стоять залізні стовпи, що підпирають небо, і ворота, куди сонце заходить. Хлопчика захоплювали мелодійні пісні, що заронили в серці майбутнього поета римовані зерна, які згодом проросли буйною зеленню геніальних віршів.

Тарас гостро сприймав прояви будь-якої несправедливості, бо рано пізнав гіркоту сирітства, поневіряння по наймах. Та виріс я в наймах, в неволі. Та не було долі ніколи... -

лунав журливий спів хлопця, „ніби намагаючись мури якісь розбити”. Мури кріпацтва, які не давали свободи вибору майбутнього шляху. Але, незважаючи на важке житі я, ясне сонце, до якого нестримно тяглося серце маленького генія, вказувало па вірний шлях творчого служіння людям.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.