Всі публікації щодо:
Давня українська література

Учнівські твори з української літератури

Таємнича привабливість „Велесової книги”

„Велесова книга” — це унікальна пам’ятка української літератури. Бо здавна людей хвилювали питання про їх походження та розвиток.

У дощечках „Велесової книги” закарбована історія українського народу, його культура, релігійні вірування, світосприйняття.

Наш народ зображений як миролюбна, культурна спільнота на фоні постійних воєнних сутичок між сусідніми племенами: „Тому зайняли ми землю нашу й порядкуємо на ній спокійно”. Є згадки про існування писемності, про організований суспільний устрій наших предків: „Родами правили від імені родичів і віча. І всякий рід називався іменем своїх родичів... А князі й воєводи-отці водили людей битися з ворогами...”

Автор вводить описи обрядів та звичаїв, що мають пізнавальне значення.

Книга сповнена моральними настановами: „Маємо істинну віру, що не потребує людської жертви”.

Наскрізною в усьому тексті є віра автора в богів та в невмирущість свого народу, що прагне незалежності: „Ми на землі згинемо, зникнемо в пітьмі... Тільки слава залишиться до кінця земного й іншого життя”.

Таємничі дощечки „Велесової книги” змушують дослідників і донині розмірковувати, чи справжні вони, бо ця загадкова книга зачаровує поетичністю мови, патріотичною спрямованістю.