Таємнича привабливість „Велесової книги”

Учнівські твори з української літератури

УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Таємнича привабливість „Велесової книги”

„Велесова книга” — це унікальна пам'ятка української літератури. Бо здавна людей хвилювали питання про їх походження та розвиток.

У дощечках „Велесової книги” закарбована історія українського народу, його культура, релігійні вірування, світосприйняття.

Наш народ зображений як миролюбна, культурна спільнота на фоні постійних воєнних сутичок між сусідніми племенами: „Тому зайняли ми землю нашу й порядкуємо на ній спокійно”. Є згадки про існування писемності, про організований суспільний устрій наших предків: „Родами правили від імені родичів і віча. І всякий рід називався іменем своїх родичів... А князі й воєводи-отці водили людей битися з ворогами...”

Автор вводить описи обрядів та звичаїв, що мають пізнавальне значення.

Книга сповнена моральними настановами: „Маємо істинну віру, що не потребує людської жертви”.

Наскрізною в усьому тексті є віра автора в богів та в невмирущість свого народу, що прагне незалежності: „Ми на землі згинемо, зникнемо в пітьмі... Тільки слава залишиться до кінця земного й іншого життя”.

Таємничі дощечки „Велесової книги” змушують дослідників і донині розмірковувати, чи справжні вони, бо ця загадкова книга зачаровує поетичністю мови, патріотичною спрямованістю.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.