Всі публікації щодо:
Нестайко Всеволод

Учнівські твори з української літератури

Найкращі друзі Павлуша і Ява з книги Всеволода Нестайка „Тореадори з Васюківки”

Фантастика та пригодницькі романи — улюблені твори будь-якого підлітка. Мабуть, кожен хлопець з нашого класу мріє про такі подорожі, як у Робінзона Крузо з роману Даніеля Дефо або у Діка Сенда з „П’ятнадцятирічного капітана” Жуля Верна... Хочеться пройти і по заплутаних шляхах пригод Шерлока Холмса з оповідань Артура Конан Дойля, але розумієш недосяжність своїх бажань...

Та коли береш до рук книгу Всеволода Нестайка „Тореадори з Васюківки”, розумієш, що і ти частенько разом зі своїми друзями опиняєшся у подібних ситуаціях веселих пригод. Незвичайні події, які відбуваються з головними героями — Явою і Павлушею, захоплюють, переносять читача до Васюківки аж у „метро” — до станції „Клуня” — станції „Крива груша”, де борсається нещасна свиня Манюня. Без сліз і сміху читати „Тореадори з Васюківки” неможливо!

Здається, що я знайомий з цими хлопцями вже кілька років!

Павлуша і Ява („насправді його Іваном звати”) — „найкращі друзяки і напарники”. Гострий на язик дід Салимон каже про них: „Одно... Ява і Павлуша пішли. От хлопці! Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні”.

Павлуша і Ява роблять дошкульні витівки не тому, що злі за характером: їм хочеться, щоб про них „слава... гриміла на всю Васюківку, як радіо на Перше травня”.

Енергія фонтанує з хлопців, тому вони й вигадують різні „штуки - викаблуки”. За характером Павлуша і Ява дуже схожі, але більшим винахідником і лідером у дружніх стосунках є Іван. Це він вигадав випустити „пугутькало” в клубі під час лекції на тему „Виховання дітей у сім’ї”, влаштувати бій биків з головною „героїнею” коровою Контрибуцією, зробити підводного човна з напівзатопленої плоскодонки...

За своїм характером хлопці добрі, сміливі та співчутливі до чужого горя: вони могли б не ризикувати здоров’ям і життям, коли почули з глибини колодязя „плаксиве щеняче скімління”.

Попри всі суперечки між друзями, Ява зважає на недавню хворобу Павлуші і спускається в колодязь: „.... в тебе була ангіна тиждень тому. Тобі не можна в колодязь”, — каже він другові, коли вони вирішують, кому спускатися за цуценям. Крім того, Іван проявляє неабияку кмітливість, коли задіює в рятувальній операції і брус-перевагу, і вірьовку з прив’язаної кози. З того моменту друзів стало троє: Павлуша, Ява і Собакевич — цуценя, якого витягнули з колодязя.

Як цікаво читати про всі веселі пригоди Павлуші та Яви — кмітливих та винахідливих героїв Всеволода Нестайка! Здається, що й сам автор такий же веселий, кумедний чоловік, що добре знається на дитячих характерах, з гумором, іронічно і одночасно з милуванням описує своїх героїв! Книга

Всеволода Нестайка „Тореадори з Васюківки” стала моєю улюбленою, а герої пригод Павлуша і Ява — найкращими моїми друзями.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.