Всі публікації щодо:
Олесь Олександр

Учнівські твори з української літератури

Аскольд і Дір — захисники давньоруських земель (за поезією „Аскольд і Дір” з книги „Княжа Україна”)

Хто ми? Звідки прийшли на цю землю? Яке наше минуле? Що чекає у майбутньому? Ці питання виникають у кожної людини, яка пізнає світ.

Вперше замислитися над історією рідної Батьківщини мене примусила „Повість минулих літ”, там я вперше зустрілася з іменами напівлегендарних князів Аскольдом і Діром.

Олександр Олесь у поезії „Аскольд і Дір” з книги „Княжа Україна” розповідає про внесок цих давньоруських князів у незалежність рідної землі. Коли Аскольд і Дір прибули до Києва, його землі були захоплені тюркськими племенами, ось що відповідають приїжджим кияни: „Тут колись жили та вмерли Кий, Хори и та Щек, брані. А тепер ми під хозаром, — Животій та дань плати”.

О. Олесь малює Аскольда і Діра як захисників поневолених полян, славні вояки киплять праведним гнівом, коли дізнаються про неволю побратимів:

„Не журіться!” — Дір промовив. „За мечі!” — Аскольд гукнув. Кожний птахом стрепенувся, Кожний гнівом спалахнув.

Поезія „Аскольд і Дір” розповідає про давні традиції демократії у наших предків: за ратний подвиг визволення киян вояки обираються громадою князями:

Стали вільними поляни... Вихваляють вояків, А Аскольда разом з Діром Вибирають па князів.

Ми пізнаємо багато славних і гірких сторінок з історії України, а легендарна розповідь О. Олеся про Аскольда і Діра нагадує нам: вчіться бути сміливими, захищайте слабких і немічних, любіть свою Батьківщину!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.