Співець народний (за віршем Б. Лепкого „Журавлі”)

Учнівські твори з української літератури

БОГДАН ЛЕПКИЙ

Співець народний (за віршем Б. Лепкого „Журавлі”)

Богдан Лепкий — тонкий і ніжний лірик. Його поезія ввібрала в себе красу народної творчості, біль рідної землі.

Вірш „Журавлі” навіяний долями багатьох українців, що змушені були покидати свою землю. Люди втрачали свою Батьківщину, не сподіваючись її більше побачити:

Чути: кру! кру! кру! В чужині умру, Заки море перелечу, Крилонька зітру.

Образ журавлів бентежить думку про повернення, бо вони тільки на деякий час покидають рідні місця.

Ця поезія бере свої витоки з пісні, тому і знана вона була як народна пісня. Співали її-в Німеччині, в Канаді, в Австралії — скрізь, куди емігрували українці. Поет розкрив трагедію людини, яка втрачає найдорожче.

Талановитий митець, несправедливо забутий на довгі роки, своїм поетичним словом оспівував Україну, тужив разом з її народом, цим здобув пошану земляків і збагатив українську культуру.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.