Гобсек як втілення всепоглинаючої влади грошей (за повістю О. Бальзака „Гобсек”) - 10 клас - ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Гобсек як втілення всепоглинаючої влади грошей (за повістю О. Бальзака „Гобсек”) - 10 клас - ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Образ скнари і накопичувача не новий у світовій літературі. Подібний тип створив В. Шекспір у драмі „Венеціанський купець” і Ж. Б. Мольєр у комедії „Скупий”. О. Бальзак створив свого „Гобсека”. До створення образу головного героя призвели спостереження над життям буржуазного суспільства, окремі моменти новели автобіографічні. Його герой учиться на факультеті права в Сорбонні і працює клерком у конторі стряпчого, де дізнається багато чого з практики грошових відношень.

У своїй повісті Бальзак стискає дві філософські точки зору, два погляди на життя: Гобсека і Дервіля.

Ось точка зору Гобсека: „З усіх земних благ є тільки одне, достатньо надійне, щоб треба було людині гнатися за ним. Це... золото. Щоб здійснювати наші примхи, потрібен час, потрібні матеріальні можливості і зусилля. У золоті усе утримується в зародку, і все воно дає в дійсності”. По-іншому мислить Дервіль: „І невже усе зводиться до грошей?”. І в його словах: „Життя і люди вселяли мені в цю хвилину страхітливість”,

— ми відчуваємо, що Дервіль не сприймає філософію Гобсека.

Гобсек добре вивчив психологію людей, тому він не може відмовити тим, у кого в руках „мішок із золотом”. Сам він брудними засобами склав собі мільйони. Він скуповував крадене, як зробив із сімейними діамантами графині де Ресто. Він займався спекуляцією картинами старих майстрів і всім, що йому несли боржники. Він брав хабарі від колишніх плантаторів у Гаїті при ліквідації 'їхнього майна. А ці загадкові 20 років в Ост-Індії, де Гобсек багатів і розорявся, і наступні роки, коли він, за припущенням Дервіля, „торгував діамантами або людьми, жінками або державними таємницями”.

Велике враження залишає остання картина, намальована Бальзаком у повісті „Гобсек”: „Приховану картину побачили б ми, якщо б могли заглянути в душі спадкоємців, що обступають смертне ложе. Скільки отут підступів, розрахунків, злісних хитрощів

— і усе через гроші”.

Прочитавши твір Бальзака, переконуєшся, що у світі існують і інші цінності. Здоров’я, любов, дружбу не купиш ні за які гроші.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.