Державний гімн України - 11 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Державний гімн України - 11 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

   Ще не вмерла України

   І слава, і воля,

   Ще нам, браття молодії,

   Усміхнеться доля.

Ось так, ніби слова клятви, звучать перші рядки священного гімну нашого народу. Ось так, просто й мудро, слова Чубинського виражають споконвічну віру українців у щасливе майбуття. Саме ця урочиста пісня стала на передньому краї національно-визвольного руху, а потім удостоїлась бути музичним гербом духовного відродження народу.

Пісня „Ще не вмерла Україна” була записана на грамплатівку на початку XX століття. Тоді її чудово виконав Модест Менцинський, відомий співак. Пісня ще більше полонила людей. Це пісня-ясновидиця, яка допомогла українцям прозріти, згуртувала їх.

   Згинуть наші вороженьки,

   Як роса на сонці.

   Запануєм і ми, браття,

   У своїй сторонці.

Саме ці слова Модест Менцинський проспівав з особливою виразністю.

Протягом багатьох років цей гімн свободи був для українського народу надійним та вірним провідником на нелегких шляхах визвольної боротьби. Отже, народ і гімн вистояли в найстрашніші часи, і ніщо не зможе розлучити народ і його вірного героїчного провідника.

Сьогодні державний гімн закликає українців пам’ятати про минулу й сьогоденну славу Батьківщини, про високу жертовність її синів і дочок у боротьбі за волю й незалежність.

 Душу й тіло ми положим

 За свою свободу

 І покажем, що ми, браття,

 Козацького роду.

Державний гімн пробуджує найпалкіші патріотичні почуття, надихає нас на віру в щасливу долю рідної України.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.