Вираження синівської любові до Батьківщини в поезії „Грудочка землі” - ІІ варіант - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

Найкращі учнівські твори

Вираження синівської любові до Батьківщини в поезії „Грудочка землі” - ІІ варіант - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

Дуже коротке життя прожив Василь Симоненко — всього двадцять вісім років. Все його життя, вся творчість пронизані любов'ю до матері, Батьківщини, гіркими роздумами про долю нашого народу. У вірші „Грудочка землі” ми разом з поетом поринаємо в його спогади про дитинство. Ми відчуваємо легку радість. Поет з любов'ю змальовує природу рідного краю: „гомінливі трепетні ліси”, „величаві дуби” „у краплинах ранньої роси”. В дитинстві Василь Симоненко слухав пісні, в яких „дзвеніло щастя непочате”. І ще тоді хлопчик навчився поважати „труд людський і піт, шанувати Вітчизну мою милу, бо вона одна на цілий світ”. Адже пісні — то душа народу, його мудрість. І, слухаючи їх, хлопчик проймався любов'ю до Батьківщини. В цьому слові для нього зливаються і матір, і рідна земля, і народ.

Дуже поетично про належність до свого народу, про любов до нього і Вітчизни сказав Василь Симоненко: „Бо у мене стукотить у грудях грудочка любимої землі”.

Належати до народу, бути вірним сином Батьківщини значить палко любити і свято шанувати рідну землю. І тоді ти почуєш, як озивається до тебе гайок, як дзюркотить тобі срібний струмочок, як на повні груди зітхає щедрий чорнозем, готовий прийняти в себе хлібні зерна.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.