Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Найкращі учнівські твори

Вираження синівської любові до Батьківщини в поезії „Грудочка землі” - ІІ варіант - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

Дуже коротке життя прожив Василь Симоненко — всього двадцять вісім років. Все його життя, вся творчість пронизані любов'ю до матері, Батьківщини, гіркими роздумами про долю нашого народу. У вірші „Грудочка землі” ми разом з поетом поринаємо в його спогади про дитинство. Ми відчуваємо легку радість. Поет з любов'ю змальовує природу рідного краю: „гомінливі трепетні ліси”, „величаві дуби” „у краплинах ранньої роси”. В дитинстві Василь Симоненко слухав пісні, в яких „дзвеніло щастя непочате”. І ще тоді хлопчик навчився поважати „труд людський і піт, шанувати Вітчизну мою милу, бо вона одна на цілий світ”. Адже пісні — то душа народу, його мудрість. І, слухаючи їх, хлопчик проймався любов'ю до Батьківщини. В цьому слові для нього зливаються і матір, і рідна земля, і народ.

Дуже поетично про належність до свого народу, про любов до нього і Вітчизни сказав Василь Симоненко: „Бо у мене стукотить у грудях грудочка любимої землі”.

Належати до народу, бути вірним сином Батьківщини значить палко любити і свято шанувати рідну землю. І тоді ти почуєш, як озивається до тебе гайок, як дзюркотить тобі срібний струмочок, як на повні груди зітхає щедрий чорнозем, готовий прийняти в себе хлібні зерна.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.