Мої роздуми над рядком М.С.Гумільова - 11 клас - МИКОЛА ГУМІЛЬОВ - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Найкращі учнівські твори

Мої роздуми над рядком М.С.Гумільова - 11 клас - МИКОЛА ГУМІЛЬОВ - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Доля, особистість і творчість Миколи Степановича Гумільова викликають зараз великий інтерес. Це не дивно, тому що його творчість сповнена сміливості, новизни, гостроти почуттів, схвильованої думки. Гумільов був необгрунтовано зарахований до учасників контрреволюційного руху і розстріляний (йому було 35 років). Цей постріл у 1921 році перервав його творчий шлях.

Свій перший вірш „Я в лес бежал из городов...” Гумільов опублікував у журналі „Тифлиський листок” у 1902 році, тобто в 16 років. У 1905 році з’явилася книга віршів „Путь конкистадоров”.

„За вибором тем, за прийомами творчості автор явно приєднується до „нової школи” у поезії. Але поки його вірші — тільки переспіви й імітації, далеко не завжди вдалі”, — писав В. Брюсов про першу збірку Гумільова, яку було випущено, коли він ще учився в гімназії. Якоюсь мірою Брюсов був правий. І все-таки, юнацькі, „конкістадорські” вірші мали свій настрій.

Новий підхід М. Гумільова до світу спостерігаємо у таких рядках:

   Как смутно в небе диком и беззвездном!

   Растет туман... но я молчу и жду,

   И верю, я любовь свою найду...

   Я конкистадор в панцире железном.

„Конкістадор” завойовував не землі, не країни, а нову любов, проникаючи в „таємниці чудових снів”, здобуваючи зірки з „заснулого небокраю”. У його першій збірці наявні сліди символістської поезії: „блакитна висота”, „вічне блаженство мрії”, „чари красоти”.

У 1908 р. виходить його друга книга „Романтические цветы”, в якій духовні запити Гумільова знайшли подальший розвиток. Тут відчувається прагнення до сильних і прекрасних почуттів: „Ты среди кровавого тумана к небесам прорезывала путь”; „...перед ним неслась, белее пены, Его великая любовь”. Але тепер бажане ввижається лише в мріях, видіннях. Збірка хвилює смутним авторським відчуттям нетривкості ви-соких поривів, примарності щастя в буденному житті — і одночасно прагненням до прекрасного.

Більшість віршів Гумільова мають спокійну інтонацію. Але незвичний стиль надає їм внутрішньої напруженості. У своїх віршах поет „оживляє” легендарні мотиви, творить фантастичні перетвореннг,

багато з яких автор почерпнув, мандруючи по Африці. У деяких своїх віршах поет доносить загальне трагічне становище світу: „Пусть смерть приходит, я зову любую. Я с нею буду драться до конца”...

У збірці „Жемчуга” Гумільов висловлює свою повагу до діянь таких незабутніх мандрівників, як Кук, Лаперуз, да Гама. Невеличкий цикл „Капитаны” породжений тим же прагненням до незвіданого, тим же схилянням перед подвигом:

   Ни один пред грозой не трепещет,

   Ни один не свернет паруса.

З іменами великих мандрівників входить у цикл „Капитаны” поезія великих відкриттів, непохитної сили духу всіх, „кто дерзает, кто хочет, кто ищет”.

У збірках „Костер” і „Огненный стояк” автор торкається до світу таємничого, непізнаного. Йому близькі образи зірок, неба, планет. При деякій „космічності” дій усі вірші виражали погляди на цілком земні процеси. І все-таки навряд чи можна говорити про творчість Гумільова як про поезію ре-алістичну. Він зберіг романтичну винятковість, химерність душевних процесів. Але саме таким нескінченно дороге нам слово Майстра.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.