Письменник Андрій Платонов і його герой - 11 клас - АНДРІЙ ПЛАТОНОВ - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Найкращі учнівські твори

Письменник Андрій Платонов і його герой - 11 клас - АНДРІЙ ПЛАТОНОВ - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

   ... У майбутній людині елемент

   свободи здійсниться як вища і

   найбезсумнівніша реальність...

   А. Платонов

Андрій Платонов почав писати дуже рано. Він належить до письменників із славою, що розгоряється чим далі, тим більше. За життя його видавали дуже мало.

Платонов писав у своїх статтях, оповіданнях, повістях, романах про все: важку працю робітників і селян, інтелігенцію, науку, спорт, про фантастику, будівельників міста, Велику Вітчизняну війну.

А. Платонов показав у своїх творах важке життя людей у тилу, солдатів на фронті з усіма його побутовими труднощами.

У філософській повісті „Джан” Платонов виступив проти примусового перебування людини в армії, проти дикунського стану свідомості, боровся за первісну єдність із природою.

Головною для письменника в 30-ті роки стає проблема істинно людської свободи, проблема справжньої гармонії, яка виявляється на всіх рівнях. У реальному житті її бути не могло — тому в Платонова виникають трагічні нотки, викликані неможливістю миттєвого загального щастя. Виразно вони пролунали в оповіданнях „Фро” і „Ріка Потудань”. В оповіданні „По небу полуночі” письменник уже передчував небезпечність націонал-соціалізму, що загрожують світу.

Ці ідеї перетворювали землю в пустелю, розум у безглуздя, дітей у сиріт.

У повісті „Котлован” А. Платонов дуже чітко і зримо зображує важке життя, працю людей-будівельників. У романі „Чевенгур” письменник показує, як люди можуть опуститися, весь бруд життя. Але тут є люди, які утримували себе від такого життя. „Чевенгур” — „це чорна діра...”.

В оповіданні „На могилах російських солдатів” Андрій Платонов зримо і переконливо показує звірства фашистів у роки війни.

Платонов багато писав про правління Сталіна, не називаючи його імені. Але Сталін, будучи уважним і проникливим читачем, розумів усе це. Він заборонив видавати твори Платонова і багатьох інших письменників. Андрій Платонов показав людям усю гіркоту і трудність життя в роки застою. Тільки в наші дні, уже після смерті письменника, його книги стали з’являтися і завойовувати читачів. Вони продовжують учити нас великому дару любові, доброти, милосердя, справедливості.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.