Архіпелаги О.І.Солженіцина - 11 клас - ОЛЕКСАНДР СОЛЖЕНІЦИН - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Найкращі учнівські твори

Архіпелаги О.І.Солженіцина - 11 клас - ОЛЕКСАНДР СОЛЖЕНІЦИН - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

В останні роки ми маємо можливість познайомитися з багатьма творами, від яких вольовим рішенням комуністичних ідеологів були насильно відлучені. Нам стали доступні твори В. Гроссмана, Г. Владимова. В. Набокова, В. Максимова, В. Войновича і багатьох інших письменників. Серед цього потоку імен і блискучих творів виділяється ім’я О. І. Солженіцина, лауреата Нобелівської премії, класика нашої літератури.

Вже публікація в 60-х роках у „Новом мире” повісті Солженіцина „Один день Івана Денисовича” зробила справжню сенсацію в суспільстві.

Іван Денисович — проста російська людина, одна із багатьох, і в його долі, як у краплі води, відбилася доля багатьох мільйонів таких же жертв нелюдської тоталітарної машини радянської держави. Спочатку Солженіцин дав своїй повісті назву „Гу-854”. Такий був табірний номер героя (до речі, табірний номер самого Солженіцина „Гу-282”), Вже однією назвою повісті Солженіцин змушував думку читача рухатися в напрямку, зворотному до колективного пафосу знеособленості.

У повісті Солженіцина багато трагічних подробиць табірного життя, що самому письменнику знайомі були не з чуток. Перед читачем проходять різні герої, різні людські долі, несхожі характери. Ця повість — не жалкування, а спокійне і глибоко зважене зображення трагедії народу. Здоровий глузд і внутрішня твердість Івана Денисовича мимоволі викликають повагу і симпатію. Ми відчуваємо: на цього роботягу можна покластися і він багато чого може на-вчити.

Дослідження табірної теми було продовжено О. І. Солженіциним у монументальній праці „Архіпелаг ГУЛАГ”. Письменник працював над цим твором протягом довгих років, копітко збираючи свідчення очевидців, спогади, документи, які проливають світло на історію виникнення і функціонування системи репресивних органів у нашій країні. У цій книзі немає ніякого вимислу, вона базується тільки на документах, і в цьому її сила.

Прочитавши „Архіпелаг ГУЛАГ”, не можна залишитися байдужим, не можна продовжувати жити як і раніше, безпомічно розводячи руками і потураючи офіційній брехні, виправдовуючи власне боягузтво тим, що, мовляв, часи такі: історична повість О. Солженіцина — це, насамперед, заклик до нашої совісті. „Архіпелаг ГУЛАГ” — книга великої свободи духу, пам’ятник усім жертвам, про „чистоту” яких ніяк недосперечаються колишні кремлівські вершителі долі народу.

Завжди славилася російська земля праведниками, людьми з чистою совістю і гострим почуттям людської гідності. Солженіцин вірить у внутрішню силу російського народу. От його коротке оповідання „Матрьонине подвір’я”. Важка, схожа на фатальне випробування доля, безпросвітне життя — от про що це оповідання. Але за трагічними обставинами знову підводиться непохитний характер простої російської жінки, сильної духом і непохитної у своєму пошуку правди.

Правда в Солженіцина—це у першу чергу совість, прагнення завжди „жити чесно”. Сьогодні, коли начебто прийшла довгождана свобода, і кожний одержав можливість висловлювати власну думку, цей заклик не втратив своєї актуальності.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.