Торжество аморальності у романі Ф. Саган „Здрастуй, смуток” - 11 клас - ФРАНСУАЗА САГАН - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Найкращі учнівські твори

Торжество аморальності у романі Ф. Саган „Здрастуй, смуток” - 11 клас - ФРАНСУАЗА САГАН - ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Першу книгу—роман „Здрастуй, смуток” — Франсуаза Саган написала в дев’ятнадцять років. Роман став бестселером. У пресі з’явилося багато її фотографій. Ф. Саган, справжнє ім’я якої Ф. Куарез, стала найвизначнішою і знаменитою французькою письменницею нашого століття, яка виділяється своєю психологічною прозою, в якій головними героями є молоді люди, які не знають, як їм жити у тому світі, що дістався їм у спадщину.

Героїнею роману „Здрастуй, смуток” є Сесиль, дочка багатого вдівця-бізнесмена. Вона з батьком відпочивала на морі, у батька — любовниця, і Сесиль, щоб їй не було нудно, теж заводить собі коханця. Але приїжджає знайома померлої матері — Анна Ларсен, і батько ледве на ній не оженився. Сесиль не потрібна була мачуха, і вона робить усе, щоб це не відбулося. У результаті Анна, убита горем, їде і потрапляє в автокатастрофу, внаслідок якої вмирає.

Сесиль і її батько, повернувшись у Париж, ведуть свій звичний спосіб життя, начебто нічого не трапилося.

Жити сьогоднішнім днем, ловити момент, не утруднювати себе розкаяннями совісті — девіз Сесиль, але вона сама цьому чомусь не рада.

Анна — утілення порядності, сковує свободу Сесиль і не дає їй розвиватися емоційно, за що вона покарана і гине.

Сесиль захищає бездуховну, фізичну насолоду, відстоює функціональний підхід до людей (наскільки людина, із якою вона знайома, може надати їй задоволення). Вона ніби заздрить Анні і нехтує її, шкодує за тим, що вона скована мораллю, принципами. Хоча Анна вважає, що фізична близькість — це щось таємне, що існує між двома людьми, це ніжність.

Сесиль вважала, що Анна — перешкода на шляху до насолоди життям. Але коли ця перешкода була усунена, Сесиль відчула моральне потрясіння, яке вона назвала смутком, усвідомила свою з батьком аморальну поведінку, але іншої вона не знає.

Сесиль відчуває незадоволеність, хоча в неї повно грошей і вона може одержати усе, що душі завгодно, відчуває безнадійність і розпач. Вона розчаровується в житті, розуміє, що в ньому немає цілі, заради чого варто було б жити. Сесиль бачить перед собою безодню, прірву. Покоління Ф. Саган — люди, що жили в той час, — схожі на Сесиль і її батька, такої ж аморальної поведінки, знаходяться в тому ж вакуумі. У цій книзі Ф. Саган розповіла про невдачі в коханні, про конфлікт між жінкою і чоловіком, про свободу нравів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.