Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Найкращі учнівські твори

Будинок, де „живуть книжки” - IV варіант

Будинок, де „живуть” книжки, — це бібліотека. Без бібліотеки не можна уявити собі міста чи країни. Бібліотека є сховищем знань, вона притягує до себе людей і не розчаровує. Книжки, які зберігаються у бібліотеках, збиралися століттями.

Завдяки унікальній бібліотеці прославився ассирійський цар, який жив у І тисячолітті до нашої ери. У його зібранні нараховувалося понад двадцять тисяч глиняних табличок — тодішніх книжок.

Відомою всьому світу була Олександрійська бібліотека, заснована у III столітті до нашої ери. У ній зберігалося більше ста тисяч рукописів.

В Україні найбільші бібліотеки — це наукова бібліотека ім. В. Стефаника в місті Львові, бібліотека Софіївського собору в місті Києві, наукова бібліотека ім. В. Короленка в місті Харкові, Центральна наукова бібліотека ім. академіка В. Вернадського у Києві та ін. У нас в Донецьку є бібліотека ім. Н. Крупської.

В одній з бібліотек зберігається книжка „Кобзар” Тараса Шевченка, вона найменша у світі і створена українським майстром М. Сядристим, її площа — 0,6 кв. мм.

Бібліотеки треба берегти, поповнювати їхні фонди і обов'язково відвідувати.

Це мудрість віків.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.