Сонячне затемнення (твір-роздум за власними спостереженнями) - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Сонячне затемнення (твір-роздум за власними спостереженнями) - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас


Одного разу на уроці української літератури до нас завітав Іван Іванович, учитель фізики.

„Я зроблю невеличке повідомлення”, — сказав він. Завтра очікується сонячне затемнення. Це рідкісне явище, коли сонце частково закривається місяцем. Замість круглого сонця ми бачимо тоді серп, як місячний. Це дуже цікаве видовище, кожному учневі важливо його подивитись. Але неозброєним оком на сонце дивитися не слід. Воно дуже яскраве та може спалити сітківку. Тому треба взяти із собою засвічену фотоплівку або шматок скла з розбитої пляшки, або, принаймні, шматок звичайного скла, який можна буде закоптити сірником.

На другий день у призначений час уся школа була вже на подвір'ї. Дивились на небо та чекали дива. Та ось воно прийшло. Один з учнів подивився на сонце та сказав:

— Це ж не сонце, а місяць!

Цілих півгодини учні дивились на небо та дивувалися незвичайною формою сонця. Після затемнення захоплено обговорювали це природне явище.

А я подумав: „Як багато дивного містить у собі природа! Та як це цікаво — досліджувати її, розкривати її таємниці”.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.