Славні запорожці (твір-опис за картиною І. Рєпіна „Запорожці пишуть листа турецькому султану”)- ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Славні запорожці (твір-опис за картиною І. Рєпіна „Запорожці пишуть листа турецькому султану”)- ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас


Славні запорожці (твір-опис за картиною І. Рєпіна

„Запорожці пишуть листа турецькому султану”)

Яке чудове українське сонце! Які веселі в нас люди! Нічого не змінилося в українському характерові за кількасот років. Щоб упевнитися в цьому, не треба подорожувати машиною часу. Досить ще раз поглянути на картину видатного художника Іллі Рєпіна „Запорожці пишуть листа турецькому султану”.

Так, славні запорожці були великими дипломатами. Проте їхня дипломатія завжди лишалася веселою та трохи підперченою. Подивіться, як регочуть козаки, навмисне ображаючи пихатого турецького султана! Один схопився за живіт, другий ховає посмішку у вусах. А ось і найписьменніший та найкумедніший із героїв картини — дяк. Він з усією старанністю виводить слова, які підказують йому веселі запорожці. Лист, який пишуть лицарі-січовики, то не є проста розвага. Це насправді такий дипломатичний хід: прочитає султан та й оскаженіє, звелить іти походом на Україну. Ось тут його султанську величність і зустрінуть найвлучніші в Європі кулі та найгостріші у світі шаблюки козацькі!

Ілля Рєпін використав усі кольори своєї багатої палітри, щоб змалювати козацьку вольницю під час одного з найцікавіших епізодів її існування. Картина викликає справжнє захоплення майстерністю художника.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.