Всі публікації щодо:
Фольклор

Найкращі учнівські твори

Яким я уявляю Байду - ІІІ варіант

Назавжди увійшла в історію боротьба нашого народу проти турецько-татарських орд, які в XV—XVII століттях плюндрували українські землі, забирали людей у рабство.

„Пісня про Байду” — це слава герою-захиснику, що загинув за свою Україну. Свого улюбленого героя народ наділив найкращими рисами. Байда — сміливий, відчайдушний козак. Зневажливо і гордо відкидає він пропозицію султана („царя турецького”) бути йому „лицарем вірнесеньким”, одружитися з „царівночкою” і стати „паном на всю Україночку”. Ні багатство, ні влада, ні почесті не могли звабити Байду.

Основна мета життя Байди — охорона рідної землі, рідного народу від загарбників. Відважного козака можна вбити, але примусити його стати зрадником неможливо.

Історичні пісні, в яких відображена боротьба за вільне, щасливе життя, займають значне місце в українській поезії.

Представником народних мас, оборонцем рідної землі найчастіше в піснях XVI і XVII століть виступає козак. Образ козака в цей час стає символом славного лицарства.

У „Пісні про Байду” йдеться про мужнього козака, глибоко переконаного у неминучості своєї перемоги над ворогами.

Турецький цар підмовляє Байду:

   Ой ти, Байдо,та славненький,

   Будеш мені лицар та вірненький,

   Візьми в мене царівночку,

   Будеш паном на всю Вкраїночку!

Але Байда гордо й сміливо відкидає його пропозицію:

  Твоя, царю, віра проклятая,

  Твоя царівночка поганая!

Байду не вабить ні царство, ні панство, ні чарівна красуня.

„Пісня про Байду” — це уславлення героя-захисника, який загинув за свою Батьківщину. Народ наділив свого улюбленого героя такими найкращими рисами, як вірність своєму народові, Батьківщині, непримиренність до ворогів.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.