Яким я уявляю Байду - ІІІ варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Яким я уявляю Байду - ІІІ варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Назавжди увійшла в історію боротьба нашого народу проти турецько-татарських орд, які в XV—XVII століттях плюндрували українські землі, забирали людей у рабство.

„Пісня про Байду” — це слава герою-захиснику, що загинув за свою Україну. Свого улюбленого героя народ наділив найкращими рисами. Байда — сміливий, відчайдушний козак. Зневажливо і гордо відкидає він пропозицію султана („царя турецького”) бути йому „лицарем вірнесеньким”, одружитися з „царівночкою” і стати „паном на всю Україночку”. Ні багатство, ні влада, ні почесті не могли звабити Байду.

Основна мета життя Байди — охорона рідної землі, рідного народу від загарбників. Відважного козака можна вбити, але примусити його стати зрадником неможливо.

Історичні пісні, в яких відображена боротьба за вільне, щасливе життя, займають значне місце в українській поезії.

Представником народних мас, оборонцем рідної землі найчастіше в піснях XVI і XVII століть виступає козак. Образ козака в цей час стає символом славного лицарства.

У „Пісні про Байду” йдеться про мужнього козака, глибоко переконаного у неминучості своєї перемоги над ворогами.

Турецький цар підмовляє Байду:

   Ой ти, Байдо,та славненький,

   Будеш мені лицар та вірненький,

   Візьми в мене царівночку,

   Будеш паном на всю Вкраїночку!

Але Байда гордо й сміливо відкидає його пропозицію:

  Твоя, царю, віра проклятая,

  Твоя царівночка поганая!

Байду не вабить ні царство, ні панство, ні чарівна красуня.

„Пісня про Байду” — це уславлення героя-захисника, який загинув за свою Батьківщину. Народ наділив свого улюбленого героя такими найкращими рисами, як вірність своєму народові, Батьківщині, непримиренність до ворогів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.