Устим Кармалюк — керівник боротьби покріпачених селян проти поміщиків - V варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Устим Кармалюк — керівник боротьби покріпачених селян проти поміщиків - V варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас


V варіант

Люди вдячні своїм героям і не забувають їх, тому що вони очолювали боротьбу українського народу проти гніту поміщиків. Устим Кармалюк, як і інші, був доведений до відчаю кріпосним устроєм та несправедливістю панів. Він не міг дивитися на те, як його народ страждає, як багаті ненажери знущаються над бідним людом. Маючи у серці мрію про волю й гарне життя, Устим Кармалюк зібрав навколо себе таких самих хлопців, як він сам — щирих, чесних, завзятих. Вони чинили розправи над багачами й допомагали бідним, не беручи нічого собі. Устима Кармалюка не злякало те, що його називали розбійником і вбивцею, що його розшукували асесори. Усю свою силу і молодість він віддав служінню бідним людям. Цій великій справі він цілком присвятив своє життя.

Тарас Шевченко називав Устима Кармалюка славним лицарем. Народний месник кілька разів був засуджений до каторжних робіт, але тікав з каторги і знову ставав до боротьби. Лише в 1835 році ворогам вдалося знищити Кармалюка: його було вбито із засідки.

Ми вдячні таким героям, як Устим Кармалюк, про яких складав пісні український народ.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.