Образ Орисі за оповіданням „Орися” - ІV варіант - ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Образ Орисі за оповіданням „Орися” - ІV варіант - ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ - 6 клас

Пантелеймон Куліш, прагнучи показати ідеал країнської дівчини, створив романтичне оповідання „Орися”.

Головна героїня оповідання—дочка сотника Орися. Письменник не вдається до детального опису її .овнішності, але зрозуміло, що Орися була дівчиною -укісної вроди: „...вона краща і над ясную зорю в югоду, краща й над повний місяць серед ночі, краща над саме-сонце...”

Орисю дуже схвилювала старовинна легенда про хання, яку вона почула від старого козака Гриви.

Ця легенда змушує дівчину замислитися над власним коханням. Орися відчуває глибоку повагу й любов до таємничого навколишнього світу. Побачивши козака на коні, Орися обомліла: їй здалося, що то закоханий князь із легенди. Але дівчина ще не знала, що цей козак — її щаслива доля.

З великою любов'ю описує письменник, заручини Орисі: „Обійняв козак Орисю, поцілував у тії губоньки, що наче з самого меду зліплені...”

У своєму оповіданні П. Куліш не лише милується красою дівчини, а й підкреслює щирість її почуттів. На мою думку, Орися — справжній ідеал української дівчини.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.