Осуд лицемірства, підступництва, хижацтва в байці „Лисиця-жалібниця” - ІІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Осуд лицемірства, підступництва, хижацтва в байці „Лисиця-жалібниця” - ІІІ варіант - ЛЕОНІД ГЛІБОВ - 6 клас

Леонід Іванович Глібов почав писати байки ще коли навчався в гімназії. Він розумів, що в них можна висловити все те, що говорити одверто було заборонено.

Байка „Лисиця-жалібниця” була написана у 1891 році. У ній осуджується лицемірство, підступництво, хижацтво Лисиці. Лисиця — узагальнений образ лукавої людини, що голубить словами, живе ніби для правди, а насправді хитрує, щоб одержати те, що хоче.

На фоні чудового пейзажу поет змальовує лицемірну Лисицю. Вона каже Сові, що в такому гаю треба жити, всіх любити, „ніколи кривди не чинити”, засуджує котів, які руйнують гнізда, їдять пташок. А сама скористалася нагодою і з'їла пташенят, яких щойно лицемірно жаліла. Мораль така: лицемірним людям не можна вірити.

Глібов вживає пестливі слова, щоб з більшою силою викрити й засудити підступництво та лицемірство хижачки Лисиці.

Читаючи байки, ми розуміємо, що в них йдеться не про тварин, а про людей. Засуджуються їх погані звички, негативні вчинки і стверджується впевненість у те, що людина може і повинна весь час працювати над собою, самовдосконалюватися.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.