Хліб у житті людини (за поезією „Пахне хліб”) - ІІ варіант - ПЛАТОН ВОРОНЬКО - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Хліб у житті людини (за поезією „Пахне хліб”) - ІІ варіант - ПЛАТОН ВОРОНЬКО - 6 клас

З давніх часів хліб супроводжує людину все її життя. Молодятам на весілля робили коровай. Коли хтось помирав, йому на труну клали хліб із собою.

Є багато прислів'їв, пов'язаних з хлібом: „Хліб — усьому голова”, „Зима без снігу—літо без хліба”. Наші предки мали свої обряди на початок посіву, при збиранні хліба.

У наші часи роль хліба анітрохи не змінилася. Він є і буде головним у нашому житті. А чи задумувались ви коли-небудь, який це важкий труд — виростити хліб! Хоча він і приємний, бо ти знаєш, що то твоя праця йде на користь усім людям. А чим пахне хліб? У вірші П. Воронька пахне хліб:

   Любов'ю трударів

   І радістю земною,

   І сонцем, що всміхається весною,

   І щастям неповторних діб.

А чим ще пахне хліб? Віковою пам'яттю мого народу. Спрадавна українці були хліборобами, вони вміли вирощувати хліб. Незважаючи на всі негаразди, золотився на ланах хліб, вирощений дбайливими натрудженими руками.

Звичайно, нема нічого кращого, ніж щойно спечений хліб. Він пахне теплом — такий м'який та духмяний. Треба поважати важку працю сучасних хліборобів — бережно відноситись до хліба.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.