„Діти війни” у повісті „Первінка” - ІIІ варіант - МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

„Діти війни” у повісті „Первінка” - ІIІ варіант - МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ - 6 клас

В оповіданні М. Вінграновського „Первінка” розповідається про останні місяці війни. Письменник майстерно змальовує важке життя селянської родини — Марії та трьох її дітей.

Захворівши, Марія доручила Миколці як найстаршому серед дітей піти на базар і купити корову. Миколці лише дванадцять років, але він як дорослий поводиться на базарі. Його грошей вистачило лише на коровку, яка „хиталася од вітру і світила ребрами, і вим'я під нею було, як маленьке яблучко”. Але корова „сподобалася йому на все життя”. Її звали Первінкою.

Вінграновський описує, як хлопчик сміливо і рішуче веде корову додому. Коли треба було підгодувати тварину, Миколка відважно поліз шукати травички біля німецького танка.

На свої маленькі плечі Миколка взяв частину селянських справ. Як дорослий, піклується він про свою родину.

Оповідання М. Вінграновського „Первінка” показує, що „діти війни” швидше дорослішають. Війна просто забирає в них дитинство.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.