Всі публікації щодо:
Вінграновський Микола

Найкращі учнівські твори

„Діти війни” у повісті „Первінка” - ІIІ варіант - МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ

В оповіданні М. Вінграновського „Первінка” розповідається про останні місяці війни. Письменник майстерно змальовує важке життя селянської родини — Марії та трьох її дітей.

Захворівши, Марія доручила Миколці як найстаршому серед дітей піти на базар і купити корову. Миколці лише дванадцять років, але він як дорослий поводиться на базарі. Його грошей вистачило лише на коровку, яка „хиталася од вітру і світила ребрами, і вим'я під нею було, як маленьке яблучко”. Але корова „сподобалася йому на все життя”. Її звали Первінкою.

Вінграновський описує, як хлопчик сміливо і рішуче веде корову додому. Коли треба було підгодувати тварину, Миколка відважно поліз шукати травички біля німецького танка.

На свої маленькі плечі Миколка взяв частину селянських справ. Як дорослий, піклується він про свою родину.

Оповідання М. Вінграновського „Первінка” показує, що „діти війни” швидше дорослішають. Війна просто забирає в них дитинство.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.