Ставлення до матері (за віршем „Пішачок”) - IІ варіант - ДМИТРО ПАВЛИЧКО - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Ставлення до матері (за віршем „Пішачок”) - IІ варіант - ДМИТРО ПАВЛИЧКО - 6 клас

Мене неприємно вразила ситуація у вірші „Пішачок” Д. Павличка: син відцурався своєї рідної матері бо вона проста селянська жінка. А він працює в міністерстві. Мати ж іде няньчити чуже немовля. Цей „панич” робить вигляд, що не знає її. А мати:

   ...заворожена сином, щаслива.

Син ще „пішачок”, у нього немає державного автомобіля, але автор радий цьому, бо інакше:

   ... мати по вулиці несла б свій мішок,

   А він проїжджав би десь поблизу, десь біля...

Невже йому не соромно, що мати вже стара, а повинна працювати? Це ж вона недосипала, недоїдала, аби дати йому змогу вчитись. Вона його виростила, він походить з того ж самого роду, що і вона. Звичайно, його руки не знали праці, але чому він цим загордився? Пішачок забув своє коріння та свою рідну матір. Та чи не цими ж самими руками вона його пестила?

Я вважаю, що кожна людина повинна поважати своїх батьків, бо вони її виростили. А головне — ніколи не забувати, хто ти є, звідки походить твій рід.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.