Останні квіти осені - I варіант - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Останні квіти осені - I варіант - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

   Так марили айстри в саду восени,

   Так марили айстри і ждали весни

   А ранок стрівав їх холодним дощем

   І плакав десь вітер в саду за кущем...

   О.Олесь

Кінець осені, а квіти все ще стоять на покритих снігом клумбах. Ця вишукана краса, що даремно гине серед байдужості і холоду, сповнює мою душу сумними думками.

Колись ці квіти були бездиханним насінням. Але хтось подарував їм право жити, цвісти. З якою впевненістю і сміливістю вони пробивалися на поверхню землі, як розпускалися їх перші листочки, як гордовито розцвітав пуп'янок. Як милували око ці граціозні, високі квіти, що вміють так вишукано тримати прекрасну голівку, в середині осені. Та ось пішов сніг, перший передвісник зими, морозів. Він падав на віти дерев, на клумбу, на засмучені квіти, що ніби наїжились, передчуваючи кінець життя. І скоро вони стали нагадувати пухнасті білі кульбаби величезного розміру. Але як гарно посміхнулись вони, коли, розірвавши важкі хмари, з неба виглянуло яскраве сонце. Ніжні промінці зігріли засмучені квіти, і вони, радіючи, востаннє вразили всіх своєю красою: над їх зрошеними яскравими краплинами голівками підіймалось сяйво.

Я знаю, що одного ранку проснусь і побачу, що квіти вмерли. Але наступної осені вони піднімуться знов, щоб у тисячний раз довести вічний закон життя.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.