Дівчинка на малюнку (твір-опис зовнішності за малюнком Т. Шевченка „Казашка Катя”) - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Дівчинка на малюнку (твір-опис зовнішності за малюнком Т. Шевченка „Казашка Катя”) - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Малюнок „Казашка Катя” Великий Кобзар створив під час свого десятирічного заслання.

Тема звичаїв та обрядів казахського народу приваблювала геніального творця, і він висвітив її у своїй творчості.

На передньому плані малюнка ми бачимо дівчинку-підлітка, яка запалює каганець на цвинтарі біля могили своїх предків. Цю обрядову дію здійснюють на самоті, вночі. За давнім казахським повір'ям, із цього каганця пташки п'ють воду, молячись за померлих.

Дівчинці тривожно й лячно, але вона усвідомлює свій обов'язок перед предками, адже шанує вірування свого древнього народу.

Майстер з любов'ю подає портрет юної казашки. Приваблює погляд її кругловиде миле обличчя. А як пасують цій дівчинці маленький, чітко окреслений рот та широкі чорні брови! Не псує степової вроди невеликий кирпатий носик. Справжньою окрасою казашки Каті є дві товсті коси. Вони спадають на плечі дівчини з-під національного головного убору.

Геніальний художник і великий поет Тарас Григорович Шевченко використав графічний малюнок, характерною ознакою якого є м'які відтінки коричневого кольору. Митцю вдалося створити романтичний образ вродливої юної казашки. Малюнок „Казашка Катя” є одним із шедеврів вітчизняної та світової графіки.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.