Народні думи-перлини усної народної творчості - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Народні думи-перлини усної народної творчості - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

В думах розповідається про життя наших співвітчизників, їхні біди, про людей, які віддавали життя в боротьбі за незалежність Батьківщини.

У думі „Іван Богун” відтворюється епізод національно-визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти, а також турецького війська — битва під Вінницею над Бугом-рікою. У цьому бою козаків очолював Іван Богун. Народ описав його як мужнього воїна, стійкого та витривалого. Він вміє реально оцінити військове становище. Коли „лядський круль і турецький коноїд-паша, нехрещена душа, силу війська збирали, Івана Богуна і його військо хмарою бусурманською обступали”, він пише листа Хмельницькому:

   Просю Бога й тебе,

   Дай помочі, порадь і повесели нас!..

   Бо вже нас ляхи й турки обступають,

   Кругом знаменами своїми обкидають,

   І кругом нас облягають,

   І дуже сильно побіждають.

Богдан Хмельницький з військом „Богуна з козаками з неволі визволив”, не дав у неволю, „ляхам на поталу”. Так виявилась турбота гетьмана про своїх воїнів.

На мою думку, народ так любив Івана Богуна і Богдана Хмельницького тому, що вони були вірними захисниками Вітчизни від ворогів. Я хочу бути схожим на них.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.