Найкращі учнівські твори

Твір - Народні думи-перлини усної народної творчості - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

В думах розповідається про життя наших співвітчизників, їхні біди, про людей, які віддавали життя в боротьбі за незалежність Батьківщини.

У думі „Іван Богун” відтворюється епізод національно-визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти, а також турецького війська — битва під Вінницею над Бугом-рікою. У цьому бою козаків очолював Іван Богун. Народ описав його як мужнього воїна, стійкого та витривалого. Він вміє реально оцінити військове становище. Коли „лядський круль і турецький коноїд-паша, нехрещена душа, силу війська збирали, Івана Богуна і його військо хмарою бусурманською обступали”, він пише листа Хмельницькому:

   Просю Бога й тебе,

   Дай помочі, порадь і повесели нас!..

   Бо вже нас ляхи й турки обступають,

   Кругом знаменами своїми обкидають,

   І кругом нас облягають,

   І дуже сильно побіждають.

Богдан Хмельницький з військом „Богуна з козаками з неволі визволив”, не дав у неволю, „ляхам на поталу”. Так виявилась турбота гетьмана про своїх воїнів.

На мою думку, народ так любив Івана Богуна і Богдана Хмельницького тому, що вони були вірними захисниками Вітчизни від ворогів. Я хочу бути схожим на них.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.