Втілення в образі Голоти рис народного героя - IІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Втілення в образі Голоти рис народного героя - IІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Важливі події історії нашого народу відбивалися в думах та історичних піснях. Найчастіше у них розповідається про боротьбу українського народу з загарбниками, а також про вірних захисників нашого краю — козаків.

Одним із таких воїнів-козаків є Голота. Молодий, веселий і дотепний, він добре знав козацький звичай, вмів постояти за свій народ і свою честь. У Голоти немає бажання отримати багато грошей. Його одяг дуже простий: свита з грубого сукна та „шапка-бирка, зверху дірка, травою пошита, вітром підбита”. Головне для нього мати їжу для себе та свого вірного доброго коня. Козаку протиставляється багатий татарин, який хоче Голоту в город Килію запродати.

   Іще ж ним перед великими панами — батогами вихваляти,

   За його много червоних, не лічачи, набрати,

   Дорогії сукна, не мірячи, пощитати.

Але козак Голота не боїться „ні огня, ні меча, ні третього болота”. Він, звісно, перемагає у поєдинку багатого татарина. І за гроші, виручені від продажу татарського коня, у городі Січі п'є-гуляє.

Народ звеличує вчинок козака Голоти, який провчив жадібного татарина. Прочитавши думу, ми відчуваємо гордість за нашого легендарного героя, сміливого, мужнього і сильного, як орел.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.