Осуд насильства людини над людиною в „Думі про Марусю Богуславку - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Осуд насильства людини над людиною в „Думі про Марусю Богуславку - І варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

З давніх-давен на нашу Вкраїну нападали іноземні загарбники. Вони спустошували міста і села, вбивали, катували, забирали в полон людей. Життя полонених було нестерпним.

В „Думі про Марусю Богуславку” зображено життя „бідних невільників” у Туреччині:

   ... у тій-то темниці пробувало сімсот козаків...

   То вони тридцять літ у неволі пробувають,

   Божого світу, сонця праведного у вічі собі не видають.

Полонені живуть у нестерпних умовах. Але понад усе інше їх примушує страждати сум за Батьківщиною, а також те, що вони повністю втратили з нею зв'язок:

   Почім ми можем знати,

   Що в нашій землі християнській за

   день тепер?

Але в думі підіймається ще одна проблема — доля жінки-полонянки. Маруся Богуславка вийшла заміж за султана і навіть стала мусульманкою. Чоловік довіряє їй ключі. Але жінка не може бути щасливо на чужині, бо надзвичайно сумує за батьком та матір“ю, за рідним містом Богуславом, за християнською Україною. Однак і повернутися додому вона не може, бо в Туреччині живе її чоловік, якого вона, мабуть, вже полюбила.

Мені здається, що в „Думі про Марусю Богуславку” народ висловив щире співчуття всім полоненим, які змушені страждати на чужині, і осудив насильство людини над людиною.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.