Відданість і зрада у повісті „Над Кодацьким порогом” - АДРІАН КАЩЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Відданість і зрада у повісті „Над Кодацьким порогом” - АДРІАН КАЩЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

У творі Адріана Кащенка „Над Кодацьким порогом” відображені славетні і трагічні сторінки минулого України. Це був перший сплеск національно-визвольної боротьби запорожців проти польського гноблення.

Поштовхом для повстання стало зведення поляками фортеці над Кодацьким порогом, що було „нестерпучою образою” запорожцям. Хоча і до того король польський „всякі утиски козакам чинив”: число реєстрових козаків постійно зменшували, запорожців вважали не козаками, а збіглими кріпаками, людей силоміць змушували приймати уніатство. Однак, незважаючи на все це, серед війська українського не було єдності. Запорожці зруйнували фортецю і прагнули продовжувати війну з Польщею. Вони готові були битися до останнього, йти за своїм гетьманом Іваном Судимою до кінця. Але старшина реєстрових козаків, сподіваючись, що король дасть їм великі права, зрадила гетьмана: „Вони ввечері пили та їли разом з Судимою, а вночі, коли той уже спав, заткнули йому рота, зв'язали руки й одвели до Конецпольського, а той зразу ж, під великою вартою, вирядив його до Варшави”. Польський уряд стратив гетьмана, порушив і свої обіцянки. Нічого не придбали ті, хто продав гетьмана, за свою зраду.

Мені здається, що в будь-якій ситуації не можна зраджувати спільну справу, а тим більше чесну справу порятунку власного народу від гнобителів. Саме тому я зневажаю козацьку старшину, яка заради власних пільг позбавила Україну її славного сина, і захоплююсь відданістю Батьківщині Івана Сулими, що навіть в останні хвилини життя піклувався про майбутнє рідного народу.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.