Найкращі учнівські твори

Твір - Славетний отаман Іван Сулима (за твором „Над Кодацьким порогом”) - ІІІ варіант - АДРІАН КАЩЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

У 1913 році Адріан Кащенко написав твір „Над Кодацьким порогом”, який знайомить нас із постаттю великого і уславленого гетьмана Івана Сулими. Він був борцем за визволення українського народу від польського засилля. Коли читаєш цей твір, то відчуваєш власну причетність до славної історії нашого народу. Такі герої, як Іван Сулима, надихають своїми вчинками, вони допомагають відчути національну гідність. Хочеться з гордістю сказати вголос: „Я — українка”.

Іван Сулима — безстрашний воїн, який має велике патріотичне почуття власної гідності. Він не дозволяє пригнічувати козаків. Будування фортеці його злить, але він розуміє, що сили у нього ще замало. Згодом він підіймає бунт. А ще мені дуже сподобалося те, як він подарував папі римському захоплену турецьку галеру. Не втратив мужності Іван Сулима і під час власної страти: „Прощайте, панове, та сподівайтесь лиха, бо моя кров вам дурно не минеться!” Ці останні слова були сказані справжнім воїном, прозвучали вони, як заклик до подальшої боротьби із ворогом.

Коли я прочитала цей твір, то зацікавилась цією історичною постаттю. Дізнавшись багато цікавого та повчального з інших творів про Івана Сулиму, я вважаю, що він гідно прожив своє життя, не зганьбивши звання гетьмана. Іван Сулима був дуже мужнім і вірним своїй Україні.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.