Любов до рідного краю у творах „Заспів”, „Видиш, брате мій...” - ІІ варіант - БОГДАН ЛЕПКИЙ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Любов до рідного краю у творах „Заспів”, „Видиш, брате мій...” - ІІ варіант - БОГДАН ЛЕПКИЙ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найголовніше для поета, на мою думку, мати щире, співчутливе серце, чутливе до страждання людей. Саме таке велике серце, що могло вміщувати горе багатьох, мав Богдан Лепкий.

Під час свого перебування у Кракові поет зустрів галицьких та буковинських емігрантів, що вирушали на чужину. В уяві його виник сумний образ журавлів-людей, що змушені шукати кращої долі в чужих землях:

   Відлітають сірим шнуром

   Журавлі у вирій.

   Кличуть: кру! кру! кру!

Невеселе і, мабуть, не таке вже й легке життя чекає їх за кордоном. Вони це знають:

   В чужині умру,

   Заки море перелечу,

   Крилонька зітру..

Але бідні емігранти втікають від голоду і нужди, сподіваючись хоч якось покращити умови свого існування на чужині.

Скільки їх загине на цьому „безконечному шляху”, скільки буде таких, що вже ніколи не побачать рідної землі?

   Гине, гине в синіх хмарах

   Слід по журавлях.

Глибокий сум за рідним краєм, невимовний біль через втрату Батьківщини сповнюють цей вірш, який став народною піснею. Ця пісня хвилює, надриває серце.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.