Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні „Воля до життя” - І варіант - ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні „Воля до життя” - І варіант - ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Друга світова війна — страшний і героїчний період в історії нашого народу. У своєму оповіданні „Воля до життя” О. Довженко розкриває психологію людини у незвичайних обставинах.

„Людина на війні — це воля, — стверджує армійський хірург, — є воля — є людина! Нема волі — нема людини! Скільки волі, стільки й людини”.

Це твердження ілюструє своїм життям Іван Кармалюк. Важко поранений, він надзвичайним напруженням волі примушує себе не втрачати свідомість, виходить з небезпечної зони та затискає розірвану артерію, притулившись раною до стовбура, незважаючи на страшний біль. Так він протримався всю ніч. І хоча санітари подумали, що це „труп з розкритими, застиглими очима”, хоча в його обличчі „не було вже ні кровинки”, Іван Кармалюк не втратив свідомості. Він мужньо бореться з хворобою три дні, очікуючи огляду хірурга. Неабияку сміливість виявив боєць і в операційній, погодившись без жодних коливань на ампутацію руки заради порятунку життя. Але справжнім подвигом в ім'я життя було те, що, вмираючи від газової гангрени, Кармалюк не погоджується чекати, смерті, а вимагає перев'язки. Зворушує сила волі цієї людини: „Він стояв у дверях у самій білизні, в мокрих од крові та гною бинтах і весь у холодному поту”, „Кармалюк ішов до операційного столу, розхитуючись, немов по палубі корабля в ураганному морі”, „страшний був Кармалюк і прекрасний”. І саме завдяки такій волі до життя боєць виграє битву зі смертю.

Мене вражає сила волі Івана Кармалюка, людини, яка вийшла переможцем з битви зі смертю. На мою думку, така любов до життя, боротьба за нього є подвигом, а людина, що здійснила цей подвиг, гідна другого народження.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.