Доля української жінки - (твір-опис за картиною Т. Шевченка Катерина) - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Доля української жінки - (твір-опис за картиною Т. Шевченка Катерина) - Найкращі учнівські твори - Твір

У нашій квартирі висить картина Т. Г. Шевченка „Катерина”. Мій батько — учитель української літератури — дуже любить цю картину. Він каже, що шевченківська Катерина нагадує йому Україну, втілену в живий образ.

Т. Г. Шевченко був не тільки поетом. Він почав свою творчу діяльність як художник. Він закінчив Петербурзьку Академію та намалював багато відомих картин. Поетичний дар пробудився в нього трохи пізніше.

Трагічна доля української жінки завжди турбувала Шевченка. Ще в часи кріпацтва він бачив, як ламає жіночі долі несправедливий суспільний лад. Він глибоко співчуває українській жінці, присвячує їй свої твори.

З історії Катерини, української дівчини, яка була збезчещена москалем та внаслідок цього загинула, Шевченко присвятив три твори різних жанрів мистецтва: поему, прозаїчний твір та картину. У кожному з них засобами, притаманними цьому жанру, створюється трагічний образ Катерини.

Вражає досконалість портретної майстерності Шевченка. Написавши портрет Катерини, він зумів розкрити її психологію, показати всю гаму її переживань, її важкі роздуми про свою долю та своє майбутнє.

Висить шевченківська картина на стіні в нашій квартирі. Висить та закликає людей: створюйте нове, досконале, більш справедливе суспільство.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.