Краса народної пісні - І варіант - 8 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Краса народної пісні - І варіант - 8 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Україна... Безмежні степи під безмежним небом, зелені гаї над чистими річками, пахощі квітучих садів, спів соловейка під золотими зорями, величний спокій замріяних могил, а над усім цим — чарівна народна пісня, що полонить кожне серце.

Історія нашого народу багата на події. Знав український народ і татарські батоги, і сльози кріпаків, і штучний голодомор. Але пам'ятаємо ми і славні часи, коли зникли за обрієм татарські орди, а глузливий козацький сміх залунав аж у Стамбулі, змусивши турецького султана прислухатись і стрепенутись від мелодійних звуків української мови. А історія не стояла на місці. І зараз стали ми свідками відродження слави свого народу, воскресіння рідної мови, яку намагались знищити назавжди, і знов повернулась до нас чарівна пісня, яка стільки років перебувала в полоні всіляких заборон.

Українська народна пісня... За легендою, дісталась вона Україні від самого Бога. „Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ, — сказав Господь дівчині-Україні, — це — пісня”. З того часу залунала пісня в народі.

Народна пісня — не просто розвага: з народних пісень дізнаємось ми і про минуле життя, і про радості людські, і про скорботи. Усі пісні тісно пов'язані з життям народу. Будь-яка подія стає піснею. Звуки народної пісні живуть у кожному серці, лунають у кожному куточку благословенного краю, назва якому — Україна.

   Тут мамина пісня лунає і нині,

   Її підхопили поля і гаї,

   Її вечорами по всій Україні

   Співають в садах солов'ї.

Пісня — душа народу. Який народ, такі й його пісні. Ось чому українська пісня — це „музика зір блакитнооких, шовковий спів степів широких...”. Дивна краса.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.