Всі публікації щодо:
Гребінка Євген

Найкращі учнівські твори

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою „Ведмежий суд”) - ІІІ варіант - ЄВГЕН ГРЕБІНКА

Є. Гребінка, як і всі передові люди того часу, вважав, що кріпацтво — лад несправедливий. Протест ліберальної інтелігенції проти несправедливостей соціального устрою письменник відобразив у своїй байці „Ведмежий суд”.

Байкар змальовує несправедливий суд. Попелястого Вола, що уособлює собою селянина, Лисичка звинуватила у тому, що він „на панській винниці пив, як мошенник, брагу, їв сіно, і овес, і сіль”.

Це безглузде звинувачення. Адже для Вола природно їсти сіно і овес, однак „суддею був Ведмідь, Вовки були підсудки”. А від цих хижаків справедливості чекати даремно. Вони б нічого не зробили, якби підсудним був такий же хижак, який би „їв собі м'ясиво”. Але Віл — беззахисна і спокійна тварина, до того ж гладенька — не викликав співчуття чиновників. Усе це тільки підштовхнуло їх до жорстокого вироку:

   Так за такі гріхи його четвертувать.

   І м'ясо розідрать суддям на рівні часті.

Зрозуміло, що вирок, зумовлений вигодою панів - хижаків, був несправедливим, а суд, що тривав „трохи не цілі сутки”, був лише подібним до справжнього суду. Це підтверджує і той факт, що донощику Лисиці віддали ратиці від Вола.

Правдива картина судового свавілля, повна безправність беззахисного підсудного передає важке становище селянина у кріпацький Росії. Є. Гребінка зобразив у байці погляд народу на чиновництво, висміяв тогочасну судову систему.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.