Викриття і заперечення прислужництва та зазнайства в байці „Цуцик” - I варіант - 8 клас - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

Найкращі учнівські твори

Викриття і заперечення прислужництва та зазнайства в байці „Цуцик” - I варіант - 8 клас - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

Л. Глібов все життя глибоко симпатизував пригнобленим. У своїх байках багато уваги він приділяє викриттю соціальної несправедливості тогочасного суспільства.

Панських прислужників Л. Глібов висміяв у байці „Цуцик”. Ця байка написана у формі діалогу між ледачим Цуциком і трудівником Бровком. Пес Бровко стереже двір „і день, і ніч”, але життя його не солодке:

   Всього доводиться терпіти...

   Та ще й до того і їжа препогана,

   Хлиснеш помий, коли дадуть,

   А як не в лад загавкаєш на пана,

   То ще й під боки натовчуть.

Патлатий Цуцик м'яко спить і ласо їсть. Він давно забув своє дитинство у пекарні, коли „замурзаний під лавою тинявся”, і дивиться на Бровка з презирством через те, що в того хвіст у реп'яхах. Чим же заслужив Цуцик таку любов панів і безтурботне життя? Тим, що лащиться до панночок і грається з ними, а також служить по-вченому на задніх лапках. Завдяки улесливості та лакейському прислужництву, Цуцик завжди поруч з панами, має “сухенькі лапки, хвостик чистий”. Бровка обурює така несправедливість, але висловити свої думки він не може, бо запанілий Цуцик „скубне й Бровка, коли захоче”.

Леонід Глібов у своїй байці змальовує безправне і принизливе становище трудящої людини в тогочасному суспільстві. Автор обурюється тим, що чесна праця коштує набагато менше, ніж підлабузництво та лакейське прислужництво.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.